این هاچ بک ژاپنی از آینده آمده است!، عکس

به گزارش پیوند تجارت، گجت نیوز نوشت: نیسان کانسپت هاچ بک برقی اسپرت 23-20 را معرفی کرد. این خودرو مفهومی تاثیرگرفته از فرمول E آینده محصولات الکتریکی این شرکت را به نمایش می گذارد.

این هاچ بک ژاپنی از آینده آمده است!، عکس

نیسان چند ماه قبل از کانسپت آینده گرایانه آریزون (Arizon) رونمایی کرد که پیش نمایشی از اس یو وی های آینده آن، به طور خاص برای بازار چین ارائه می داد. حالا در تازهترین اخبار خودرو، تیم لندن این خودروساز ژاپنی کانسپت تازهی با نام Concept 20-23 را برای بازار اروپا به نمایش گذاشته که یک هاچ بک فوق العاده جمع و جور تمام الکتریکی با طراحی اسپرت آینده گرایانه است.

معرفی کانسپت 23-20، پیش نمایش نیسان برای بازار اروپا

طراحی خودرو مفهومی تازه نیسان به جز چراغ های گِرد آن در جلو و عقب، شباهتی به هاچ بک های عادی امروزه بازار اروپا ندارد. در نمای بیرونی این خودرو، سپرها و گلگیرهای برجسته، اسپویلر بزرگ سقف و درب های قیچی گونه خودنمایی می نمایند. وقتی هم نگاهی به فضای داخلی آن داشته باشید، احتمالاً صندلی های تکی باکت و فرمان مربعی به سبک Yoke توجه شما را به خود جلب نمایند.

به طور دقیق تر، نیسان المان های آیرودینامیکی متعددی را برای این خودرو مفهومی برقی خود در نظر گرفته است. به عنوان مثال می توان به رکاب های دو طرف خودرو، اسپویلر اسپرت بزرگ ناحیه عقب و ورودی های بالای چرخ ها اشاره نمود. بعلاوه باید به دیفیوزر این هاچ بک با اضلاع قائم توجه داشت که بخش قابل توجهی از نمای عقب را به خود اختصاص داده است. در همین حال، چراغ های جلو و عقب به شکل گرد دو بخشی طراحی شده اند که تضاد جالبی با المان های آیرودینامیکی این خودرو دارند.

در کابین کانسپت نیسان 23-20 داشبوردی متشکل از دو نمایشگر برای نمایش اطلاعات ضروری به راننده دیده می گردد که البته در نگاه اول تشخیص آن ها سخت است. از این داشبورد هم ستون فرمان بیرون زده که سر آن غربیلک مستطیلی با کنترل های متعدد جا گرفته است. صندلی ها هم از نوع باکت انتخاب شده اند تا با حال و هوای اسپرت این هاچ بک تمام برقی هماهنگ باشند.

در خیلی از موارد چون هدف از ارائه کانسپت ها صرفاً نمایش ایده های خودروسازان برای طراحی نمای بیرونی یا فضای داخلی است، پیشرانه جزو اعضای اصلی آن ها در نظر گرفته نمی گردد. این کانسپت نیسان هم احتمالاً از همین قاعده پیروی می نماید و باید انتظار مشاهده المان های طراحی آن در ساخته های آینده این خودروساز ژاپنی را داشت. با این حال، نیسان کوچک ترین ایده ای هم درباره قوای محرکه این هاچ بک نداده و فقط به این نکته اشاره نموده که پیشرانه ای تمام برقی مسئول تامین قوای محرکه آن است.

نیسان با این کانسپت ها مردم را برای آینده تمام الکتریکی خود آماده می نماید. این شرکت بنا بر برنامه ای ویژه تحت عنوان Ambition 2030 که تدارک دیده است، 19 خودرو تمام الکتریکی تازه و بعلاوه 8 خودرو الکتریکی سازی شده دیگر را به بازار دنیا معرفی خواهد نمود. از آنجایی هم که بازار اروپا با در اختیار داشتن یک سوم فروش محصولات برقی نیسان اهمیت بالایی دارد، این خودروساز در کوشش است تا برنامه های خود برای آن را با سرعت هرچه بیشتری به جلو ببرد.

جهت مشاهده فهرست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه فهرست قیمت روز خودرو در پیوند تجارت مراجعه کنید.

227227

منبع: خبرآنلاین

به "این هاچ بک ژاپنی از آینده آمده است!، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این هاچ بک ژاپنی از آینده آمده است!، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید