آخرین خبر از شرایط عیسی آل کثیر؛ خداحافظی دردناک با مهاجم پرسپولیس؟!

به گزارش پیوند تجارت، هیچکس شرح روشنی در خصوص این موضوع که چرا عیسی آل کثیر جراحی زانوی خود را تا این حد به تاخیر انداخت، به رسانه ها نداده است.

آخرین خبر از شرایط عیسی آل کثیر؛ خداحافظی دردناک با مهاجم پرسپولیس؟!

مصدومیت عیسی آل کثیر از ناحیه رباط صلیبی یکی از مسائل عجیب فوتبال ایران در سال گذشته بود. آل کثیر مهاجم جنوبی پرسپولیس بازیکنی خاص و مهاجمی شاخص است که در بدو ورود به این باشگاه، به سرعت تبدیل به مهره اول خط حمله سرخ پوشان شد.

او علاوه بر درخشش در لیگ قهرمانان 2020 آسیا، در دربی هم دروازه استقلال را باز کرد تا نشان بدهد مایه لازم برای حضور در پرسپولیس را دارد و تنها افسوس در خصوص او، حضور دیرهنگام در جمع سرخ پوشان و مسائل و حاشیه هایی است که او را از حضور طولانی مدت در پرسپولیس محروم کرد.

مورد عجیب عیسی آل کثیر مصدومیت وی از ناحیه رباط صلیبی است. موضوعی که باعث شد او در اوج احتیاج سرخ ها از ترکیب این تیم کنار برود. اما در شرایطی که همه در انتظار انتشار اخبار مربوط به عمل جراحی آل کثیر بودند، خبر رسید که او روش دیگری را برای مداوای خود انتخاب نموده است. روشی که البته برخی دیگر از فوتبالیست های ایرانی به آن آشنا هستند.

موضوع به ارتباط خاص یک درمانگر ساکن جنوب ایران با برخی فوتبالیست های لیگ فزونی برمی گردد. فردی که مِتُد و روش های خود را در روبرو با مصدومیت ها دارد و برخی فوتبالیست های ایرانی به کار با او اعتقاد دارند. قبلا یکی از بازیکنان شاخص سپاهان نیز مصدومیت خود را از همین طریق درمان نموده است.

آل کثیر سابقه گلزنی در دربی 94 را دارد؛ گلی که نقشی پررنگ در قهرمانی لیگ بیستم پرسپولیس داشت.

همان طور که می دانید آل کثیر هم بعد از پارگی رباط صلیبی از این روش برای درمان خود استفاده کرد و بعد از مدتی بدون جراحی به تمرین پرسپولیس بازگشت. اما پافشاری تیم پزشکی پرسپولیس برای عمل جراحی مانع از این شد که آل کثیر به میادین بازگردد و او ناچارا با تاخیر چند ماهه در ایران پای خود را به تیغ جراحان سپرد.

آل کثیر حالا برای بازگشت به تمرینات و سپس ترکیب پرسپولیس به 3 ماه دیگر احتیاج دارد و این در حالی است که قرارداد او با پرسپولیس به خاتمه رسیده و هیچ نشانه ای از علاقه یحیی برای تمدید قرارداد با او دیده نمی گردد. با این حال می گردد مطمئن بود که اگر او زودتر پای خود را به جراحان می سپارد، دغدغه های پرسپولیس شرایط متفاوتی داشت.

عیسی آل کثیر با پیراهن بایرن مونیخ - او کیلومتر ها دور از زمین تمرینی پرسپولیس، آماده بازگشت به میادین می گردد.

پرسپولیس از ابتدای فصل جابجایی در پی جذب مهاجم خارجی بازار مهاجمان میانه برزیل و پرتغال و... را زیر و رو نموده و هنوز نتوانسته با گزینه مطلوب خود به توافق نهایی برسد. اما اگر آل کثیر بلافاصله پس از هفته چهاردهم و در همان روز های سرد زمستان جراحی زانو را انجام می داد، از ابتدای پیش فصل در دسترس سرخ پوشان بود و می توانست مهره مهمی در ترکیب قرمز ها باشد و باعث گردد تا جذب مهاجم خارجی تا این حد هم حیثیتی نباشد.

او این روز ها مثل ماه های اول پس از مصدومیت در دزفول حضور دارد و در یک ورزشگاه متروکه تمریناتش را دنبال می نماید. عیسی به واسطه بدن قدرتمند خود، امیدوار است که هرچه زودتر و باکیفیت بالا به میادین بازگردد و دوباره به مهاجمی تبدیل گردد که فوتبال ایران کمی دیر کشفش کرد؛ یک ستاره تمام کننده، پرانرژی و سرعتی که سرنوشتش در پرسپولیس آنطور که می خواست پیش نرفت.

اگرچه عیسی ادعا می نماید آماده بازگشت به میادین است، اما برای آمادگی کامل و حضور در ترکیب احتمالا باید تا نیم فصل دوم صبر کند.

باوجود عدم پالس مثبت یحیی برای تمدید قرارداد، اما لیست پرسپولیس جای خالی برای عیسی دارد و شاید او دوباره پیراهن پرسپولیس را بپوشد، اما در غیر این صورت خداحافظی او از پیراهن سرخ، بسیار غم انگیز خواهد بود. مهاجمی که با انگشت شکسته، پرسپولیس را تا نیمه نهایی لیگ قهرمانان روی دوش خود کشید اما... بعد از محرومیت نیز مصدومیتی به سراغش آمد که حالا تمام آنچه امروز روی داده، اتفاقات جانبی همان پارگی رباط صلیبی باشد.

شاید سرنوشت عیسی را بتوان با دیگر مهاجم متعصب به پرسپولیس، رضا نوروزی، مقایسه کرد. او هم با هزار امید و آرزو به پرسپولیس پیوست، اما زانوی او هم ناگهان چرخید و رباطی که پاره شد و ادامه ماجرایی که همه می دانیم.

منبع: ورزش سه

منبع: فرارو

به "آخرین خبر از شرایط عیسی آل کثیر؛ خداحافظی دردناک با مهاجم پرسپولیس؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین خبر از شرایط عیسی آل کثیر؛ خداحافظی دردناک با مهاجم پرسپولیس؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید